Ярош Віта Леонідівна

Використання нетрадиційних способів зображення під час малювання.

Дошкільний вік — це сензитивний період для розвитку у дітей продуктивної діяльності: малювання, ліплення, аплікація і конструювання. У них маля може висловити своє ставлення до навколишнього світу, розвинути творчі здібності, а також усне мовлення та логічне мислення.Малювання є одним з найбільш цікавих і захоплюючих занять для дітей дошкільного віку, це найдоступніший вид діяльності, який освоюється маленьким чоловічком. Ні читати, ні співати дитина ще не може, але вже із задоволенням вимальовує каракулі на папері. Направляючи і підтримуючи дитину в цьому занятті, можна домогтися дуже багато чого. У процесі малювання удосконалюються спостережливість, естетичне сприйняття, художній смак, творчі здібності. Основну думку можна висловити просто: малюючи, діти розвивають і тіло, і душу і розум.  «Витоки здібностей і обдарування дітей — на кінчиках їхніх пальців. Від пальців, образно кажучи, йдуть найтонші нитки — струмочки, які живлять джерело творчої думки. Іншими словами, чим більше майстерності в дитячій руці, тим розумніша дитина »- стверджував В. О. Сухомлинський. Вихователь Ярош Віта Леонідівна у своїй роботі використовує нетрадиційні техніки малювання, які сприяють розвитку у дітей творчості та уяви.Нетрадиційні способи зображення досить прості за технологією і нагадують гру. Якій дитині буде нецікаво малювати пальчиками, робити малюнок власної долонькою, ставити на папері ляпки і отримувати забавний малюнок? Малювання з використанням нетрадиційних технік зображення не стомлює дошкільнят, у них зберігається висока активність, працездатність протягом усього часу, відведеного на виконання завдання. Нетрадиційна техніка зображення сприяє розвиткові у дитини: дрібної моторики рук і тактильного сприйняття; просторового орієнтування на аркуші паперу, окоміру і зорового сприйняття; уваги й посидючості; образотворчих навичок і вмінь, спостережливості, естетичного сприйняття, емоційної чуйності. Важливо пробудити у кожній дитині її творчі здібності, індивідуальність, неповторність, віру в те, що вона прийшла у цей світ творити добро і красу, приносити людям щастя.