Сторінка дефектолога

ВЧИТЕЛЬ-ДЕФЕКТОЛОГ І ЙОГО ЗАВДАННЯ В ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Які ж функції виконує дефектолог в дитячому садку?

По-перше, дефектолог в дитячому садку проводить повне і докладне обстеження кожної дитини: її мовного, пізнавального і соціального розвитку, в процесі якого педагог визначає здібності дитини до навчання і до гри, що допомагає  організувати роботу з цією дитиною так, щоб максимально компенсувати і підкоригувати виявлені недоліки розвитку.

При обстеженні дефектолог в дитячому садку, перш за все, ретельно вивчає медичну карту, що допомагає зрозуміти характер недостатнього розвитку дитини та його причини. При проведенні обстеження основна роль відводиться дефектологу, потім до обстеження підключаються психолог, інструктор з  фізичного виховання.

По-друге, дефектолог підвищує пізнавальну активність дітей і при цьому розвиває основні психічні процеси, такі як мислення, уява, увага, пам'ять, допитливість, сприйняття.

По-третє, діяльність дефектолога спрямована на розвиток комунікативної діяльності дітей і розвитку ігрової діяльності, яка є головною для дітей дошкільного  віку.

Вибір дисциплін, які викладає дефектолог в дитячому садку, підбираються з урахуванням особливостей кожної дитини персонально. Однак існують і загальні обов'язкові дисципліни:

- Розвиток мовлення

- Формування елементарних математичних уявлень, розвиток сенсорики;

- Навчання грі і ігрокоррекція. Ці заняття потрібні, бо не всі діти вміють грати або розвиток їх ігрових здібностей не відповідають віку.

Кожне заняття, яке проводить педагог - дефектолог в дитячому саду, являє собою цілий комплекс пізнавальної діяльності:  моторики, мови, музики, а також різних видів гімнастики. На заняттях дефектолог використовує іграшки, картини, книги, магнітофон з аудіозаписами, комп’ютерні ігри навчального характеру, музичні інструменти і багато різноманітного дидактичного матеріалу. Дефектолог в дитячому садку регулярно проводить не тільки фронтальні заняття (з усією групою), а й підгрупові та індивідуальні заняття.