Сторінка музкерівника

Вплив музики на розвиток особистості

Музика – один з найсильніших і найяскравіших засобів виховання дитини. Вона близька дошкільники, вона вносить велику радість, пожвавлення життя. В умовах правильного виховання музичне мистецтво і творча діяльність само дитини  засоби формування її моральної особистості. Чи ж то виконує дитина пісню про Батьківщину, чи грає в гру про космонавтів, вона дуже уважно і з співчуттям стежить за вчинками героїв, за певними подіями. Будь-які пісні мають на дітей великий ідейно-виховний вплив. Цінно те, що в процесі викликаних піснею переживань у дитини виробляється певне ставлення до подій, вона дає моральну оцінку того чи іншого явища, причому це значно переконливіші для неї, ніж оцінка, яку дають дорослі.

У нашому закладі є всі умови для того, щоб правильно навчити співати всіх дітей, які в нас перебувають. Уміння уважно слухати музику лежить в основі всього музичного виховання. Але дитину необхідно навчити не лише слухати музику, а й навчити любити їх. Це розширює музичний кругозір дітей, викликає інтерес і любов до музичного мистецтва, сприяє більш широкому і різноманітному удосконаленню слуху.

В дитячому закладі кожна річ повинна мати своє призначення і відповідати естетичними вимогам. Щоб музика мала на дітей як найбільший вплав, музичній керівник добре готує художнє виконання твору, серйозно продумує його зміст і доносить його до дітей зрозуміло і яскраво. Для дітей до чотирьох років стільці рекомендується ставити півколом, а для дітей від чотирьох років до семи – рядами, в шаховому порядку, щоб вони не заважали одне одному.

І особливо важливо те, що музика, розвиваючи музикальність дитини, одночасно організовує рухи, емоційно забарвлюючи і визначаючи їх характер, темп і ритмічність, допомагає їх легкому і красивому виконанню. В процесі таких занять рухи дітей стають чіткішими, виразнішими, а діти – спритнішими.