Найкращий спосіб зробити дітей хорошими – це зробити їх щасливими.

О. Уальд

Поради батькам щодо виховання дитини

1. Повірте в неповторність своєї дитини, у те, що вона єдина, унікальна, не схожа на жодну іншу і не є вашою точною копією. Тому не варто вимагати від неї реалізації заданої вами життєвої програми і досягнення поставленої вами мети. Дайте їй право прожити власне життя.
  2. Довіряйте дитині. Залишайте за нею право на власні помилки, тоді дитина оволодіє вмінням їх самостійно виправляти.
  3. Дозвольте дитині бути собою, зі своїми вадами. Приймайте її такою, якою вона є. Підкреслюйте її сильні властивості.
  4. Не ставтеся до дитини зневажливо. Дитина повинна бути впевнена в своїх силах, тоді з неї виросте відповідальна особистість.
  5. Не соромтеся виявляти свою любов до дитини, дайте їй зрозуміти, що любите її за будь – яких обставин.
  6. Будьте терплячими. Ваша нетерплячість – ознака слабкості, показ вашої невпевненості у собі.
  7. Обираючи знаряддя виховного впливу, удавайтеся здебільшого до ласки та заохочень, а не до покарання та осуду.
  8. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Щодня цікавтесь її справами, проблемами, переживаннями, досягненнями.
  9. Ніколи не кажіть, що у вас немає часу виховувати свою дитину, бо це означатиме : мені ніколи її любити.
  10. Тож давайте вчитися виховувати наших дітей, пізнавати те, чого ми не знаємо, знайомитись з основами педагогіки, психології, якщо насправді любимо їх і бажаємо їм щастя.