Скоробрух Олена Іванівна

Заняття - гра "Знайди фігуру в пшоні"

Під час заняття з формування елементарних математичних уявлень вчитель-дефектолог Скоробрух Олена Іванівна в ігровій формі закріпила з дітьми деякі об'ємні фігури та площинні фігури (круг, квадрат, трикутник). Ці фігури малюки діставали із ємності з пшоном, одночасно здійснювався масаж дитячих пальчиків . Невимушена розмова Олени Іванівни з дітьми, яка велася під час заняття в неквапливому темпі, привабливість наочних посібників, використання ігрової вправи  - все це створило  у дітей хороший емоційний настрій.В кінці заняття-гри діти побудували будиночок для собачки з геометричних фігур.

"Дзвенить струмочком рідна мова"

Мовленнєвий розвиток засобами українського фольклору

Проблема мовленнєвого зростання незалежно від освітніх концепцій завжди залишається актуальною. Дитина має бути готовою до широкого спілкування з іншими людьми в різних сферах життєдіяльності, адже це – основа мовленнєвої особистості.
   Оволодіння рідною мовою є одним із найважливіших надбань дитини в  дошкільному віці – найбільш сенситивному для засвоєння мови. Якщо дитина не досягне певного рівня мовленнєвого розвитку до п’яти – шести років, то цей шлях, як правило, не може бути успішним на більш пізніх вікових етапах.
  У наш час, коли відбуваються активні процеси становлення державності, культурно національного відродження країни та повернення народу до своїх духовних скарбів, доречно звернути увагу на розвиток рідної мови дітей засобами дитячого фольклору.

Дефектолог молодшої групи КДНЗ «Спеціальний дитячий будинок» - Скоробрух Олена Іванівна, провела заняття «Дзвенить струмочком рідна мова», в якому показала різні способи використання українського фольклору. Під час заняття діти не лише вчилися розповідати народні забавлянки, заклички, мирилки, колискові пісеньки, а й звуконаслідувати, імітувати рухи відповідно до текстівок. Також удосконалювали вміння дітей говорити з різною силою голосу.

Показавши це заняття, Олена Іванівна довела, що використання фольклору є необхідною складовою сучасного національного виховання та розвитку мовлення дітей.