Єрифа Ірина Борисівна

Розвивальні ігри В. Воскобовича

Ігри В. Воскобовича спрямовані на:

• формування в дітей пізнавального інтересу до дослідницької діяльності; розвиток основних психічних процесів: уяви, пам'яті, уваги, мислення; виховання спостережливості і творчості; емоційно-образний і логічний розвиток;
  • формування математичних уявлень і базових уявлень про навколишній світ;
  • розвиток дрібної моторики.

В'ячеслав Воскобович — інженер-фізик, який розробив уні­кальну методику раннього розвитку дитини. Результатом його творчості  стала новітня педагогічна технологія «Казкові лабіринти гри» — своєрідний цикл ігор-казок із життя Фіолетового лісу. Технологія спирається на практику реального ігрового про­цесу: дитина отримує знання, тренує навички і пізнає навколишній світ під час веселої й цікавої гри.

Ігри В. Воскобовича цікаві і трирічному малю­кові, і учневі молодших класів, тому що склад­ність завдань можна постійно змінювати. Посту­пово (рік за роком) дитина розв'язує комплексні завдання й готується до навчання у школі.

В іграх є захопливий казковий сюжет. Це допомагає спонукати дитину до гри. Герої в кожній казці різні, але всі вони живуть у чарівному Фіолетовому лісі. Виконуючи зав­дання, дитина допомагає казковим персонажам. Наприклад, у процесі гри «Геоконт» дитина ра­зом із малюком Гео і павуком Юком будує з різ­нокольорових гумок-павутинок складні геомет­ричні візерунки.

У процесі кожної гри В. Вос­кобовича розвиваються здатність до творчості, уміння нестандартно мислити, шукати і знахо­дити розв'язання поставленого завдання. Ди­тина і дорослий беруть участь у грі на рівних правах: тут немає молодших і старших, учнів і наставників, є лише партнери. Дитина грає на­багато охочіше, коли вона знає, що її не свари­тимуть за помилку.

Практичне завдання

Педагоги  виконують завдання із квадратом В. Воскобовича.  Знайомство починаємо з обстеження квадрата.

• «Знайомимось з квадратом» (дайте квадрат дитині в руки, нехай відчує, що квадрат живий, легко згинається в різних напрямках:  обведи мене пальчиком, пройди по сторонах, знайди кутики, поклади квадрат різними по кольору сторонами, загни кут і т.д.), прочитайте казку.
  • «Граємо в піжмурки, схованки» (знайди заховані квадрати меншого розміру, найменші, обведи їх пальчиком)
  • «Подорож квадратом» (пройдись по найдовшій стежечці (діагональ), знайди середину квадрата, проведи пальчиком з центру в куточки по різних доріжках)
  • «Склади квадрат» (навпіл різними способами). Які фігури утворились? Склади квадрат, щоб утворився прямокутник, трикутник, маленький квадрат.

Ігри на трансформацію фігур: складання будиночка, цукерки, кораблика, туфельки і т.д.