Виховна робота

Враховуючи потребу корекційної спрямованості навчання, виховання, реабілітації дітей та їх комунікативної функції, а також подальшу адаптацію в сучасному житті, особлива увага приділяється  забезпеченню фізичного та психічного здоров’я дітей, мовленнєвому розвитку.

Тиждень знань Правил Дорожнього руху

Для того, щоб закріплювати знання дітей та формувати навички дисциплінованого пішохода, в закладі  організовано розвивальне середовище з безпеки руху (автомістечко). Тут вихователі відпрацьовують правильну поведінку дітей на вулиці, виробляють навички дисциплінованого пішохода. Усі зняття в автомістечку вихователі проводять у формі сюжетно – рольової гри,  що  заохочує дітей до активної ігрової та рухової діяльності.

Цікаво провела заняття в автомістечку вихователь С.І. Шевченко. «Водії» і «пішоходи» не тільки рухались у визначених напрямках, а ще й «інспектор ДАІ» регулював рух. Діти їздили на велосипедах, самокатах, машинах,  «пішоходи» переходили «вулицю»,  поспішаючи на роботу, до школи, в магазин тощо.  На заняттях в автомістечку малята дізналися те, що білі лінії на асфальті – це дорожня розмітка. Суцільна біла лінія посередині дороги ділить її на дві смуги руху. По одній стороні можна їхати в одному напрямку, а по іншій у зворотному, що «зебра» - це пішохідний перехід, а заштрихований овал на середині дороги – «острівець безпеки» тощо.

Ще однією цікавою формою роботи з дітьми в автомістечку була організація спостережень малюків за іграми дітей старшого дошкільного віку. Таким чином вихователі могли ознайомити молодших дошкільників з деякими правилами дорожнього руху та на практиці закріпити їх знання.

В групі ІІІ року навчання (вихователі Шевченко С.І., Соколова І.С., Охотна О.М.) обладнано макет вулиці та перехрестя, які вихователі активно використовують як з навчальною метою, так і  для створення умов для самостійної ігрової діяльності дітей. Вчитель-дефектолог Єрифа І.Б. використала під час заняття презентацію «Правила Дорожнього руху».

Діти підготовчої групи із задоволенням беруть участь у підготовці атрибутів до ігор, відображають свої враження від занять, цільових прогулянок, спостережень у малюнках, аплікаціях, ліпленні тощо. Вихователями даної групи проведено театралізовані заходи для дітей за тематикою правил дорожнього руху. Зокрема, вихователь Апостолова А.В. провела заняття з використанням лялькового театру «Рідна вулиця моя».

Музичний керівник Пащенко Ж.В., провела розвагу для молодших дітей «Мій друг Світлофор». Під час розваги педагог працювала над формуванням вміння дітей правильно переходити вулицю, виховувала обережність.  З цією метою використала рухливі та дидактичні ігри, загадки, музичний супровід.

Заслуговує на увагу дидактична гра «На чому я подорожую», яку провела вихователь Соколова І.С. Під час гри педагог використала загадки,  відеоматеріали.

Під час  перевірки проведення Тижня   виявлено,  що вихованці дитячого будинку відповідно до своїх специфічних особливостей в достатній мірі знають правила дорожнього руху та виконують їх.